Odpoledne koupaliště osvěžující voda, a grilování sebe sama do zlatova na sluníčku. Večer to samé, ale tentokrát si na to vezmeme pomocníka nemyslíme pivo, ale gril na gyros. Gyros gril je v dnešní době záležitost spíše pro podniky než domácí grilovačky, proto se podíváme na zoubek spíše tomu, čemu říkáme grilovací deska, protože klasikou je grilování na roštu, ale možná patříte mezi ty kteří preferují přípravu masa na grilovací desce. Ať je tomu tak, či tak… V minulosti bylo trendy používat desku z kamene, ale tato varianta přináší řadu komplikací a tou největší je asi velké riziko praskání desky vlivem změny teplot a také to, že trvá poměrně dlouho než se zahřeje. 

Jak tedy najít tu vhodnou náhradu? 

Řešením je použití desky z litiny, která má velkou hmotnost a proto se chová podobně jako deska z kamene. Naprostá většina desek je z jedné strany s hladkou úpravou což se nám hodí pro přípravu sázených vajec, slaniny nebo můžete zkusit třeba palačinky a z druhé strany je tál na povrchu se strukturou zabraňující tomu, aby maso leželo přímo ve vypečeném v tuku a mělo s deskou menší povrchový kontakt. Na mase nám poté vzniknou pohledné vroubky. Vše je promyšlené a dokonale funguje.

Pro koho se hodí grilovací desky?

Grilovací desky jistě ocení mnozí z vás. Neměly chybět v žádné dobře vybavené restauraci. Zajímavostí také může být pro vás to, že grilovací desky mohou být elektrické, ale i plynové.

Lze je dále rozdělit podle velikosti na grilovací zařízení s jednou deskou nebo na grilovací zařízení s dvojitou deskou, či označit jako grilovací zařízení s odnímatelnou deskou jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové litiny. Můžete na nic připravovat steaky, klobásy, hamburgery, vejce nebo zeleninu.

Na závěr

Pokud přemýšlíte že byste koupili gyros gril nebo grilovací desky do vašeho podniku zvažte spíše nějaké průmyslové a větší řečení, jelikož rodinné není stavěno na celo denní zátěž. Nákup se ovšem rozhodně vyplatí, protože dril usnadní spousty práce a přidá jídlu na kvalitě.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *